Polisa na życie – kiedy jest dobry moment na zakup?

Mimo że ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe, każdy powinien zapewnić sobie ten rodzaj zabezpieczenia. Otrzymane odszkodowanie może okazać się niezastąpionym wsparciem finansowym podczas rehabilitacji, wypadku i innych niespodziewanych wydatków.

Czym jest polisa na życie?

Polisa na życie kojarzy się głównie z zabezpieczeniem finansowym na wypadek śmierci. To jednak nie jedyny zakres ochrony. Rozszerzona wersja może obejmować także pomoc w momencie wypadku, kontuzji czy poważnych chorób. Każda polisa tego rodzaju powinna być dopasowana indywidualnie. W tym artykule pomożemy Ci dobrać odpowiednie ubezpieczenie we właściwym momencie Twojego życia.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Ze względu na liczbę ubezpieczonych, wyróżnia się polisę indywidualną i grupową. Ochrona indywidualna dotyczy z reguły jednej osoby, ale może być rozszerzona o dziecko czy współmałżonka. Najkrótszy czas trwania takiej umowy to 12 miesięcy. Możesz także wybrać ubezpieczenie rodzinne, które obejmuje do kilku osób spokrewnionych ze sobą. Szeroki zakres ofert gwarantuje także wybór konkretnego celu polisy na życie. Możesz ją traktować jako zabezpieczenie finansowe w trudnej sytuacji zdrowotnej lub jako inwestycję środków na przyszłość Twojej rodziny.

Jesteś ubezpieczony w miejscu pracy? To nie wszystko!

Nawet jeśli posiadasz wykupione ubezpieczenie grupowe w swoim miejscu pracy, możesz także dokupić polisę indywidualną. Jedno nie wyklucza drugiego, dlatego w momencie wypadku, poważnego zachorowania czy operacji, będziesz mógł dostać odszkodowanie z dwóch źródeł. Koniecznie jednak sprawdź warunki ochrony polisy, którą posiadasz w pracy. Takie ubezpieczenia często mają niską sumę ubezpieczenia, co znaczy, że kwota może okazać się niewystarczająca na pokrycie kosztów. Właśnie dlatego warto zapewnić sobie dodatkowe wsparcie w postaci indywidualnej polisy na życie.

Założyłeś rodzinę? Pomyśl o ubezpieczeniu!

Zanim założysz rodzinę na pewno wystarczy Ci jedynie ubezpieczenie grupowe w pracy lub rozszerzone o dodatkową indywidualną polisę na życie. Następnym krokiem w życiu jest zapewnienie bezpieczeństwa bliskim. Na rynku dostępne są różne oferty, np. takie, które pozwalają jednemu ubezpieczającemu zawrzeć polisę także dla małżonka lub całej rodziny włącznie z teściami. Ubezpieczeni są pod ochroną na wypadek śmierci, trwałego uszczerbku na zdrowiu, poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu.

Ubezpieczenie na życie i dożycie – dla kogo?

Jeśli chcesz zapewnić sobie godną przyszłość, zastanów się nad ubezpieczeniem na życie i dożycie. To nie tylko zabezpieczenie finansowe na wypadek śmierci, ale także regularne zbieranie środków na koncie. W zależności od podpisanej umowy, zgromadzone pieniądze wypłacisz w czasie Twojej emerytury. Środki możesz wydać na dowolny cel, np. remont, zakup kosztownych leków czy urządzeń medycznych.

Sprawdź też, kogo możesz uposażyć w polisie na życie!

Podziel się: